V Múzeu obchodu koncert legendárneho bubeníka
Múzeum obchodu v Bratislave mapuje vývoj obchodu na našom území. V terajšej podobe je zriadené od roku 1991 a má vyše 65 000 exponátov. Projektom Rock v múzeu chcú urobiť z múzea skutočne živé múzeum a prilákať doň viac návštevníkov.
Spojenie múzea a hudby ponúka ojedinelý projekt Rock v múzeu. Prináša ho Múzeum obchodu v Bratislave, ktorého zriaďovateľom je Ministerstvo hospodárstva SR. Najbližšie priestory múzea oživí 3. augusta vynikajúci americký inštrumentalista, bubeník B. B. Kinga, Tony Coleman spolu s talianskou kapelou Henryho Carpaneta. Augustový koncert bubeníckej legendy patrí k jedným z vrcholov projektu Rock v múzeu. Pracovníci múzea chcú týmto projektom urobiť z múzea skutočne živé múzeum a veria, že aj takto prilákajú do svojich priestorov viac návštevníkov. Tony Coleman vystúpi v múzeu s talianskou zostavou Henryho Carpaneta. Samotný kapelník Henry Carpaneto je jedným z najlepších bluesových pianistov, na konte má napríklad ocenenie Best European Blues Player časopisu Blues Feelings. Z Múzea obchodu sa vďaka projektu Rock v múzeu stáva multikultúrny stánok – hudobný klub. Od roku 2008 bolo v týchto priestoroch 243 koncertov umelcov zo Slovenska, Čiech, Austrálie, USA, Maďarska, Belgicka, Anglicka, Srbska, Talianska, Francúzska, Holandska či Kanady.
Múzeum obchodu v Bratislave mapuje vývoj obchodu na našom území. V terajšej podobe je zriadené od roku 1991. Múzeum má vyše 65 000 exponátov. Ide predovšetkým o úžitkové predmety a rozmanité prostriedky historickej reklamy z dvadsiatych až štyridsiatych rokov 20. storočia. Niektoré zbierkové predmety pochádzajú ešte z posledného obdobia Habsburskej monarchie. Unikátna je napríklad zbierka príjmových a registračných pokladníc od renomovaných svetových značiek a producentov. Medzi zbierkami nájdeme kompletne zachované zariadenia obchodíkov so zmiešaným tovarom. Zbierka spojená s pohostinstvom obsahuje výčapné zariadenia, plničky fliaš, sudy, zásobníky na nápoje, jedálenské a nápojové servisy. Svoje miesto tu majú aj hracie automaty, gramofóny i orchestrión, ktoré dotvárali atmosféru pohostinstiev. Zbierkový fond múzea obsahuje tiež najrozmanitejšie formy propagačných prostriedkov vo forme plagátov, plechových a smaltovaných tabúľ, kartónových vývesiek a stojanov, priestorových pútačov i vývesných štítov, ktoré z ulice lákali zákazníkov do obchodov.
Podrobnejšie informácie o múzeu ako aj koncertoch sú zverejnené na internetovej stránke: http://www.muzeumobchoduba.sk/ a na facebooovej stránke múzea.